Bu site girişimci müdür Melike Elif Eyi'ye ait bir girişimci sitesidir.

Siyah Noktaların Düşmanı: Aktif Karbon Serisi

Siyah Noktaların Düşmanı: Aktif Karbon Serisi

      Son zamanlarda hatırı sayılır derecede popüler olan aktif karbon;  toprak altında uzun süre kalarak kömürleşmiş ağaç kökleri, yosun ekstreleri, karbonlaştırılmış Hindistan cevizi kabukları, zeytin çekirdekleri veya talaş gibi doğal kaynakların belirli miktarda ısıya maruz bırakılması ile oluşur. Temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, makyaj malzemeleri, siyah dondurma külahları, siyah diş macunları gibi bir çok malzemenin içinde bulunan çok ince toz halinde siyah renkli organik bir maddedir. Çok yüksek emici özelliğine sahip olduğundan dolayı kir tutucu olarak bilinir ve iyi kalitede bir temizlik sunar. Kimyasal zehirlenmelere karşı, Birinci Dünya Savaşı’nda askerlerin gaz maskesinin yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. Ayrıca vücuttaki zehri zarar vermeden tutup kolayca dışarı attığı için tıp camiasında da çok sevilir ve böcek veya sinek sokmalarında tedavi edici olarak kullanılır.

      Dr. Cevdet Tuna Hocamızın ürettiği formüyle aktif karbon serisi; yüz yıkama jeli, maske öncesi serumu, siyah maskesi ( 80 ve 20 ml’lik iki farklı boyu mevcut ) ve gözenek sıkılaştırıcı tonik ürünlerine ek olarak, Farmasi’nin yeni çıkardığı çift nokta siyah nokta gidericiden oluşur.

Seri Halinde Kullanıldığında Genel Faydaları

  • Öncelikle cildinizin aşırı yağlanmasını önler.
  • Emici özelliği sayesinde etkili bir yüz temizliği sunar.
  • Gözeneklerinizi kir, yağ ve ölü hücre kalıntılarından arındırır.
  • Siyah noktalarınızı mıknatıs etkisiyle yok eder.
  • Cildinizi yenileyip rahatlatır.
  • Gözenekleri küçülterek tekrar içlerine kalıntıların dolmasının önüne geçer.

Serinin Ürünleri, Kullanım Sırası ve Kullanım Şekli

1-) Yüz yıkama jeli: Aktif karbon yüz bakım serüveninin ilk adımı olan jel ile temizleme sonucu, ciltte biriken kir, yağ ve toksinler derinlemesine arınır. Az miktarda elinize jeli alarak ılık su ile köpürtün. Parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. Ilık su ile durulayın.

2-) Maske öncesi serum: 30 ml’lik şişeye sahip olan bu ürünü; temizlenmiş cildinize, birkaç damla elinize damlatarak içten dışa doğru masaj yaparak uygulayın. Kuruması için 2-3 dakika beklemeniz gerekmektedir. Böylelikle gözenekleriniz yumuşayarak açılır ve cildiniz maskeye hazırlanır.

3-) Siyah maske: Kesinlikle serinin en heyecan verici ürününe geldik. Yüz ve boyun çevresine kalın bir tabaka halinde uygulayacağınız siyah maske, ciltteki yağ, kir, siyah nokta ve ölü hücre kalıntılarını mıknatıs gibi çeker. Yalnız sürdükten sonra kuruması ve cildinize tam oturması için 25 – 30 dakika bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra ise soyarak çıkarabilirsiniz.

4-) Gözenek sıkılaştırıcı tonik: Siyah maske ile derinlemesine bir temizlik yaptıktan sonra tonikleme işlemi ile geride kalan kalıntıları da arındırıyoruz. Ürünün en önemli özelliği, sebum fazlasından arınan gözeneklerin daralmasına yardımcı olmasıdır. Böylece gözeneklerinizin tekrar dolması bir miktar engellenmiş olur. Kullanıma gelince,ürünü pamuklu beze bir miktar dökerek bezi ıslatın. Ardından yüz ve boyun bölgesini nazikçe temizleyin.

Kullanıcı Yorumları

Mehmet Bey: Deneme amaçlı yüz yıkama jelini ve küçük boy siyah maskeyi satın aldım. Ürünlerden çok memnunum. Cildimin yağı ve siyah noktalarım azaldı. Elimdekileri bitirince tüm seriyi birlikte denemek istiyorum.

İrem Hanım: Birçok markanın ürünlerini denedim. Siyah nokta temizleme işleminde Farmasi’nin bu serisine kesinlikle rakip tanımıyorum. Belki benim cildimin özelliğinden dolayıdır, herkeste aynı etkiyi yapmaz ama şunu söyleyebilirim ki: ilk kullanımda neredeyse bütün siyah noktalarım gitti. Bu kadar etkili ve çabuk sonuç veren başka bir ürünle henüz karşılaşmadım. Şahsen ben düzenli olarak kullanıyorum ve bittikçe almayı planlıyorum. Herkese de öneririm.

Farmasi ürünlerini indirimli alabilmek için formu doldurabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Farmasi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz
Farmasi Üyelik Formu
Farmasi ürünlerini daha uygun fiyata almak, kampanyalarından faydalanmak veya ekip kurarak yüksek kazanç sağlamak istiyorsan formu doldurman yeterlidir. En kısa zamanda dönüş yapılacak ve üyelik işlemini tamamlamanda yardımcı olacağız.